Napište nám
na WhatsApp

Aktuality

Hráči sobě! Antonín Fantiš přestupuje díky pomoci spoluhráče Lukáše Droppy do Rumunska!

1.07.2024

Potkali se v Baníku Ostrava a teď si spolupráci na hřišti po více než deseti letech zopakují v dresu FC Voluntari. Antonín Fantiš a Lukáš Droppa budou nejméně rok hájit barvy účastníka 2. nejvyšší rumunské soutěže.

Číst více

Profesionální fotbalisté působící v Česku si výrazně polepší, mění se požadavky na profesionální smlouvy

14.06.2024

Česká asociace fotbalových hráčů pomohla vyjednat zásadní změny pro smluvní vztah mezi profesionálním hráčem působícím v 1. a 2. lize a jeho klubem, které 12.06.2024 definitivně posvětil na svém zasedání Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky, když schválil změnu Přestupního řádu, jehož prostřednictvím jsou úpravy pravidel implementovány.

Číst více

CAS zrušil rozhodnutí Sboru rozhodců FAČR a rozhodl o tom, že Michal Jeřábek smlouvu v Teplicích v roce 2020 ukončil oprávněně a nemusí tedy nic platit

20.11.2023

Spor se táhl už od zimní přestávky v sezóně 2019/2020, kdy se Michal Jeřábek rozhodl neprodloužit smlouvu s FK Teplice, která byla uzavřena do konce tehdy probíhajícího ročníku. Vedení klubu ho za to přeřadilo do rezervy, která tou dobou, stejně jako nyní, hrála neprofesionální ČFL. Hráč po opakovaných, ale nevyslyšených žádostech o návrat k "áčku" s klubem jednostranně ukončil smlouvu - oprávněně, zní finální výrok CAS!

Číst více

Zapojení hráček pomáhá utvářet Rámec minimálních standardů UEFA pro ženské národní týmy

2.10.2023

Evropská divize FIFPRO spolupracovala s UEFA na prvním vydání Rámce minimálních standardů UEFA pro ženské národní týmy. Rámec popisuje, jak by národní asociace měly nastavit transparentní pravidla týkající se reakce na obtěžování a diskriminaci, výdajů a odměn, rodičovských a těhotenských práv a nakládání s údaji o hráčkách. Jedná se o příklad toho, jak může zapojení hráček, svazů, národních asociací a konfederací pomoci utvářet lepší podmínky pro fotbalové národní týmy.

Číst více

Kapitánem v Izraeli. Bačo září v Jeruzalémě

30.06.2023

Pro některé je Izrael fotbalová exotika, pro druhé fajn angažmá. Ondřej Bačo, český obránce a člen ČAFH, si ale rozhodně nestěžuje. V Jeruzalémě hraje v týmu zásadní roli a v uplynulé sezoně si připsal zajímavý primát.

Číst více

Lvíčata končí už ve skupině. Členům ČAFH se šampionát povedl

29.06.2023

Tři zápasy a dost. Česká reprezentace do jednadvaceti let se na evropském šampionátu nedokázala prodrat do vyřazovací fáze a turnaj pro ni skončil už ve skupině. Na EURU se ukázalo i několik členů ČAFH.

Číst více
Načíst další

ČAFH na Instagramu

Instagram ČAFH