Napište nám
na WhatsApp

Aktuality

Kapitánka Sparty a české reprezentace Petra Bertholdová v rozhovoru pro ČAFH: "Jakoukoli iniciativu, která povede k rozvoji ženského fotbalu, rozhodně podporuji a vnímám velmi pozitivně."

18.10.2022

Ženský fotbal získává v České republice stále na větší na popularitě, a to i přes to, že se ženská fotbalová reprezentace neprobojovala na Mistrovství světa, když ve své kvalifikační skupině skončila třetí za Nizozemskem a Islandem. O průběhu kvalifikace ale i dalších tématech promluvila v rozhovoru pro ČAFH kapitánka AC Sparta Praha a české ženské reprezentace Petra Bertholdová.

Číst více

Členské příspěvky ČAFH za rok 2022 pomohou fotbalistům z Ukrajiny

13.04.2022

Česká asociace fotbalových hráčů bez váhání odsoudila agresivní invazi ruské armády na území Ukrajiny a deklarovala podporu tamním fotbalovým hráčům. Vedení ČAFH rozhodlo o tom, že členské příspěvky, které jsou každoročně věnovány potřebným tentokrát poputují právě na pomoc fotbalistům z válkou zasažené země.

Číst více

Zástupci hráčů působících ve střední a východní Evropě se sešli pod hlavičkou FIFPRO v Praze

7.04.2022

V pražském OREA Hotel Pyramida se ve dnech 5. a 6. dubna 2022 uskutečnil FIFPRO Workshop pro hráčské unie ze střední a východní Evropy. Za účasti zástupců národních hráčských asociací a světové hráčské unie FIFPRO se řešily nejpalčivější problémy, které fotbalisty působící ve středoevropských a východoevropských zemích nejvíce trápí.

Číst více

ROZHOVOR: „Na ČAFH se můžete bez váhání obrátit, bude Vám poskytnuta profesionální pomoc,“ říká Jehor Cykalo

30.03.2022

Narodil se v roce 2001 v Doněcké oblasti ve městě, které se tehdy jmenovalo Artemivsk. V roce 2006 se s rodiči přestěhoval do Kyjeva, kteří si tu našli novou práci. Fotbal začal hrát ve svých šesti letech, a to v akademii FK Dynamo Kyjev, kde v mládežnických kategoriích působil 10 let. Poté jednu sezónu odehrál za FK Obolon Kyjev a v osmnácti letech přestoupil do progresivního klubu FK Kolos Kovalivka. V létě roku 2021 se přestěhoval do České republiky a v současné době hraje za divizní FC Horky nad Jizerou. Obvykle nastupuje na pozici stopera, ale sám o sobě říká, že je univerzální a může hrát i na pozici šestky nebo útočníka. To je stručná charakteristika ukrajinského fotbalisty Jehora Cykalo, který poskytl rozhovor pro magazín Hattrick a detailněji popsal svůj životní příběh.

Číst více

FIFA VYDALA ZMĚNU PRAVIDEL TÝKAJÍCÍ SE PROFESIONÁLNÍCH SMLUV ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ S KLUBY Z RUSKA A NA UKRAJINĚ

8.03.2022

V návaznosti na současnou situaci na Ukrajině vydala FIFA dne 7. 3. 2022 změnu pravidel týkající se profesionálních smluv zahraničních hráčů a trenérů s kluby z Ruska a Ukrajiny.

Číst více

FIFPRO vyzývá k suspendování Fotbalové unie Ruska

28.02.2022

Světová hráčská unie FIFPRO důrazně nesouhlasí s rozhodnutím FIFA, jež bylo vydáno v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. FIFPRO zastává názor, že FIFA svým rozhodnutím potrestat Fotbalovou unii Ruska pouze mírnými sankcemi nedokáže zaručit ochranu samotných hráčů a není tedy schopna vést fotbalové hnutí. Reakce na zmíněnou invazi není ze strany FIFA adekvátní. Vzhledem ke krokům Ruské federace v posledních týdnech není účast ruských klubů v soutěžích UEFA a FIFA či výkon veřejných fotbalových funkcí zástupců ruské asociace v mezinárodním fotbale možný.

Číst více
Načíst další

ČAFH na Instagramu

Instagram ČAFH